Важливість спецодягу для медиків: де замовити?

Багато професій вимагають наявності спецодягу. Взяти хоча б хірурга, електрозварника, працівника охоронних структур або інженера. Що ж в їхньому одязі такого спеціального і чим він відрізняється від звичайного, який більшість людей одягає на роботу щоранку, який висить, як правило, в домашньому гардеробі?

Розглянемо деяку специфіку підготовки до роботи лікаря-хірурга.

Отже, робочий костюм хірурга. Тут головна вимога до одягу - стерильність. Процедура боротьби з мікробами починається з душу (перед кожною операцією). Костюм (сорочка і штани) повинен бути виконаний з бавовни. Решта - з одноразових матеріалів: шапочка, бахіли і маска.

Наступний етап боротьби з мікробами - миття і стерилізація рук. Далі хірурга одягають медсестри: захисний, що не пропускає кров, одноразовий халат поверх костюму. Саме в такому вигляді хірург повністю готовий до операції. Цікавий факт, що ще 200 років тому форми у лікарів не було, хірурги оперували в повсякденному одязі, як правило, в чорних сюртуках. Вважалося, що чим брудніший одяг, чим більше на ньому бурих плям від крові, тим досвідченіший фахівець. Про мікроби тоді, на жаль, ще нічого не було відомо. Радіємо, що зараз хоча б в брудному сюртуку хірурга і близько не підпустять до операційної.

Варто відзначити, що в лікарні медичний одяг проходить ретельну обробку. Якщо одноразові речі відразу знищуються, то багаторазові потрапляють в пральню, де проходяь спеціальну обробку в машинках бар'єрного типу (закладають з одного боку, виймають з іншого, щоб брудний і чистий одяг ніяк не стикалися). Крім прального порошку в машинку додають і розчин перекису водню, щоб вбити небажані мікроорганізми. Звідси зрозумілий і вибір переважно білого кольору сучасного спецодягу для медичних працівників, зокрема, для хірургів: на білому чітко видно бруд і до того ж така тканина не линяє. Як не дивно, цей колір до цього часу серед лікарів вважається найпрактичнішим.

Зрозуміло, щоб спецодягу хірурга витримати всі цикли експлуатації і не зіпсуватися вже після першого прання, його необхідно шити з міцної бавовни. Знайти фахівців з пошиття якісного спецодягу непросто, але можливо.

Купити хірургічний костюм в Луцьку, Рівному та Львові пропонуємо в компанії "Волинь-Текстиль-Контакт" - 20 років на ринку, індивідуальний підхід до кожного клієнта, високий рівень обслуговування, помірні ціни і гарантія якості.