Постільна білизна для готелів: основні рекомендації при закупівлі

Розрізняють три варіанти закупівель готельного текстилю. Ми сьогодні поговоримо про закупівлю постільної білизни.

1. Закупівля готової постільної білизни
Готельні меблі, матраци та ліжка часто бувають нестандартних розмірів, тому великі готельєри частіше замовляють індивідуальне пошиття під конкретні розміри. Готову постільну білизну часто закуповують бази відпочинку, будинки відпочинку, невеликі гостьові будинки.

2. Замовлення пошиття під ваші розміри
Знявши розміри з ліжок, ковдр і подушок, ви можете замовити у постачальника пошиття постільної білизни для ваших потреб. Ви або самі робите виміри, або представник постачальника. При виборі постачальника варто звернути увагу на наступні параметри:
- час життя на ринку;
- портфоліо рішень;
- наявність швейного цеху;
- зразки тканин і комплектів для тестування;
- чіткі рекомендації щодо догляду за виробами (температура прання, прасування і т. ін.).

3. Замовлення тканини та пошиття на умовах давальницької сировини
Цей вид закупівель менш поширений, але на ньому можна заощадити ваші кошти. Тут мається на увазі те, що ви спочатку купуєте у постачальника тканини оптом, а потім на умовах давальницької сировини розміщуєте цю тканину під пошиття постільної білизни для ваших розмірів. Тут можна чітко розрахувати кількість тканини, рулонів, які необхідні для пошиття певної кількості комплектів. А далі знаходите компанію, яка готова буде надати послугу пошиття з ваших тканин за вашою розкладкою.

Основні види тканин, з яких шиється постільна білизна для готелів. Виділимо чотири основні:

1. Бязь - це бавовняна тканина полотняного переплетення. Рідко використовується в великих мережевих готелях, хоча вона дуже зносостійка, добре утримує тепло. Постільну білизну з бязі люблять замовляти будинки відпочинку, санаторії, пансіонати, різні соціальні установи.
2. Полікоттон - сама назва вже вказує на те, що є натуральні бавовняні і синтетичні волокна (поліестер, поліефір). Особливості цієї тканини в тому, що її можна прати при високих температурах, дає мінімальну усадку, але потрібно мати на увазі, що усадку вона дає в процесі всієї експлуатації; не терпить хлорних відбілювачів. Важливо! Бавовни має бути не менше 50% в складі полікоттонових тканин.
3. Сатин - найбільш популярна тканина для пошиття постільної білизни, виготовляється з крученої нитки подвійного плетіння. Чим тонша тканина і переплетення, тим більше вона схожа на шовкову за фактурою. Дешевша, ніж шовк, дорожча, ніж бязь і полікоттон. Є три види сатину:
- класичний (однотонний);
- дамаст або страйп (смужка);
- жаккард (квіти, написи на тканині, створені шляхом переплетення ниток).
4. Перкаль - зносостійкий матеріал, можна прати при температурі до 80 градусів, але вимагає хорошого прасування, жорсткуватий.

Купити оптом постільну білизну з бязі і сатину виробництва Туреччини - полуторні, двоспальні комплекти, єврокомплекти - за вигідними цінами ви можете в ТОВ "Волинь-Текстиль-Контакт" (працює компанія переважно у західному регіону України - у Волинській, Рівненській та Львівській областях). Деякі моделі представлені в каталозі товарів. Також тут можна купити тканини оптом (бязь, ситець, сатин) для пошиття постільної білизни за індивідуальними розмірами.