Матеріал махра: історія виготовлення та особливості

Одним з поширених матеріалів в побуті є махрова тканина, або махра. З неї виготовляють рушники, халати, серветки та інші домашні та лазневі приналежності. Інша її назва - фроте (від французького - «тертий»). Якісна махра гіпоалергенна і складається, здебільшого, з натуральних волокон. Вона має м'яку структуру ворсу і високу поглинаючу здатність. Махрові вироби оптом придбати - відмінний вибір і в цій статті ми Вам розкажемо чому.

Історія виникнення.

Махрова тканина - це тканина, поверхня якої складається із петель основних ниток. Вперше махра була виготовлена в Індії аж 5 тисяч років тому. Погодьтесь, це досить немалий термін. Махра "веде свій рід" від вовняних тканин, особливістю якої є не дуже щільно натягнуті нитки на основі. За рахунок цього тканина стає м’якою, легкою та дихаючою. Також вона добре вбирає вологу та приємна на дотик.

Махра має ряд переваг. Пропонуємо ознайомитись з основними із них.

1. Гігроскопічність. Матеріал здатний увібрати в себе велику кількість води за рахунок великої поверхні натуральних волокон, яку утворює ворс.

2. Гіпоалергенність. Натуральні матеріали гіпоалергенні, вони не викликають алергічних реакцій організму і подразнень на шкірі.

3. Антибактеріальність. Махра є несприятливим середовищем для розмноження пилових кліщів, грибків, мікробів.

4. Екологічність. У складі і при виробництві не присутні токсичні речовини.

5. Теплорегулючі властивості. Всі натуральні матеріали мають дані властивості в тій чи іншій мірі, тому комфортні в температурному відношенні - в холод зігріють і допоможуть зберегти тепло, в спеку - не дозволять перегрітися.

6. Стійкість до деформацій. Незважаючи на невисоку щільність тканини в зв'язку з особливостями процесу виробництва, фроте має стійкість до деформацій, вона практично не схильна до усадки або розтягування, добре переносить прання.

7. Кольоростійкість. Чудово забарвлюється і добре зберігає кольори - якісні вироби не линяють і надовго зберігають яскравість і свіжість фарб.


8. Масажний ефект. Структура матеріалу створює легкий масажний ефект, при цьому не викликаючи подразнень на шкірі. Допомагає поліпшити мікроциркуляцію крові, зміцнити стінки судин, що володіє оздоровчим і омолоджуючим ефектом.

9. Зносостійкість. Якісні рушники, наприклад, можуть витримати до 500 прань, не втрачаючи при цьому початкового зовнішнього вигляду.

Так виглядають ключові переваги такого матеріалу, як махра. Замовити якісну махру та махрові вироби Ви можете в компанії "Волинь-Текстиль". Відмінна якість та доступна ціна Вас приємно здивують.